پاسخی به نگرانی قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت و سهمیه ایثارگران

 Print

دیروز قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه بیش از ۶۰ درصد دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی بر اساس سهمیه وارد دانشگاه‌ها می‌شوند،‌گفت: متاسفانه پیگیری‌های وزارت بهداشت در این زمینه تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

ایشان همچنین اضافه نمودند که بر اساس قانون مجلس ما با موضوع ۳۰ درصد عدالت آموزشی که مختص رشته‌های گروه علوم پزشکی است، مواجه هستیم و در رشته‌های دیگر این وضعیت وجود ندارد و علاوه بر این میزان ۳۰ درصد نیز سهمیه‌های دیگر شهدا، رزمندگان و ایثارگران و ۵ درصد سهمیه‌ نیز به خانواده‌های آنان تعلق می‌گیرد و متاسفانه این چالش بسیار نگران‌کننده است. (منبع : https://www.asriran.com/fa/news/)

 

متاسفانه این آقایان هر وقت کفگیرشان به ته دیگ میخورد و سوء مدیریت خودشان کار دستشان می دهد، از جامعه ایثارگری و فرزندان شاهد و ایثارگر مایه می گذارند و این قشر مظلوم و تحت فشارهای مختلف را قربانی سیاسی کاری های خود می کنند.

 

در جواب این قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت باید عنوان داشت که:

 

چرا  ایشان به 19 سهمیه مختلف جهت ورود به دانشگاهها هیچ اشاره ای نکردند و تنها سهمیه ایثارگران را مورد تاکید قرار دادند؟

جناب اقای قائم مقام!!! سهمیه اعضاء هیئت علمی دانشگاهها چه توجیهی در مقابل سهمیه ایثارگران دارد؟ آیا درس خواندن و مدرک گرفتن اعضاء هیئت علمی ها در کشورهای اروپایی و اسیایی و استفاده از بیت المال مسلمین تحت عنوان بورسیه را با چه توجیهی با جانبازی و شکنجه های طاقت فرسای دوران اسارات ایثارگران و زجرهای خانواده معظم شهداء مقایسه می کنید؟

 

 جناب قائم مقام آیا تا کنون از خود پرسیده اید فرزند یک عضو هیئت علمی در دانشگاه شیراز چگونه از رشته دامپزشکی   به داروسازی تغیر رشته داده است و هم اکنون مشغول تحصیل می باشد؟ آیا جنابعالی وظیفه متاسف شدن در اینگونه موارد را ندارید و فقط سهمیه ایثارگران بریتان نگران کننده شده است؟

 

آیا اشتغال ۸۵ درصد دانشجویان به صورت پولی  را در دانشگاههای کشور و وجود ۱۹ نوع سهمیه برای ورود به دانشگاه‌های دولتی  را انکار می فرمائید؟

(منبع: https://www.isna.ir/news)

 توجیه شما برای نادیده گرفتن 85% دانشجویان پولی در مقابل سهمیه 20% ایثارگران چیست؟ آیا کیفیت     آموزش برای دانشجویان پولی مانند دانشجویان ایثارگر می باشد؟

 

چند نمونه از ناکارامدی دانشجویان و پزشکان شاهد و ایثارگر در رشته های مورد ادعای شما تا کنون به اثبات رسیده است؟

کدام پزشک ایثارگری تا کنون اقدام به کندن بخیه از صورت کودکان این مرز و بوم نموده است؟

کدام دندانپزشک ایثارگر تا کنون پایش به سازمان نظام پزشکی خودتان باز شده است؟

کدام پزشک ایثارگر در مفقود شدن میلیاردها دلار یورو متعلق به بیت المال دست داشته است؟

کدام دارو ساز جانباز ، ازاده و یا شاهد تا کنون اقدام به واردات داروی تقلبی ، احتکار ، گرانفروشی و ظلم به مردم ایران نموده است؟

کدام پزشک ایثارگر کابل برق را بجای استند قلب وارد نموده است؟

و هزاران کدام دیگر ....

 

آیا بهتر نیست بجای تاسف خوردن از وجود سهمیه رزمندگان در دانشگاهها نسبت به امور زیر که وظیفه شرعی و قانونی وزارت بهداشت در خصوص جامعه ایثارگری می باشد متاسف باشید و عذرخواهی نمایید:

قطعی بیمه تکمیلی جانبازان و آزادگان از چند سال قبل

عدم وجود داروهای جانبازان شیمیایی و صعب العلاج

عدم ارائه خدمات درمانی به جامعه ایثارگری 

افزایش غیرمتعارفِ شهادتِ جانبازان نخاعی

سطح  پایین خدمات بهداشت و درمان جانبازان و ایثارگران در شهرستانها

عدم مناسب سازی محیط کلینیک های طرف قرارداد با بنیاد شهرستانها

مشکلات مربوط به درمان ناباروری

کالبدشکافی جانبازان بعدازشهادت

عدم کارایی درست بیمه ها در تامین نیازهای جانبازان

رسیدگی نامطلوب بیمارستان ها برای مداوای جانبازان

و هزاران مورد دیگر آنهم سی و چند سال پس از دفاع مقدس ....

 

متاسفانه مسئولان  دستگاههای عریض و طویلی که از بیت المال ارتزاق می نمایند و باید حامی جامعه ایثارگری باشند مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران احساس وظیفه نمی کنند و جواب این حمله های ناجوانمردانه به جامع ایثارگری را نمی دهند!!!!

جا دارد بزرگان دین، وکلای مردم در مجلس، کابینه دولت، تشکلهای سیاسی و ایثارگری، اصحاب رسانه نسبت به اینگونه  حجمات  ناعادلانه به جامعه ایثارگری حساسیت نشان دهند و مانع از ادامه این روند تخریبی و مشکوک گردند. 

 والسلام علی من التبع الهدی

سرفراز عبدالهی

اسیر شماره 10280