مانده انتظامی مرودشت خبر داد:

جویندگان گنج در دام پلیس مرودشت

جویندگان گنج در دام پلیس مرودشت

به گزارش سایت خبری مرودشت نا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری ۵ نفر عامل حفاری غیر مجاز و کشف یک دستگاه گنج یاب در این شهرستان خبر داد. سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی مرودشت گفت: ماموران پاسگاه انتظامی هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی به چند نفر که اطراف […]

به گزارش سایت خبری مرودشت نا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری ۵ نفر عامل حفاری غیر مجاز و کشف یک دستگاه گنج یاب در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی مرودشت گفت: ماموران پاسگاه انتظامی هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی به چند نفر که اطراف مناطق باستانی در حال پرسه زنی بودند مشکوک و برای بررسی بیشتر آنان را مورد بازرسی قرار دادند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از یک کیسه که در دست آن‌ها بود یک دستگاه گنج یاب و ادوات مربوط به حفاری کشف شد، افزود: در این خصوص ۵ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی با اشاره به اینکه برابر نظریه کارشناسان ارزش ریالی دستگاه گنج یاب کشف شده، ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، به شهروندان توصیه کرد: آثار باستانی شناسنامه هویتی و از افتخارات ملت ایران است و باید در حفظ و نگهداری آن کوشا و توجه داشته باشیم هرگونه حفاری غیر مجاز در محدوده آثار باستانی را در اسرع وقت از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در اختیار ماموران قرار دهیم.